Nie czytacie!


W radiu mówią różne rzeczy. Raz ciekawsze, a raz mniej ciekawe. Gdy w radiu są nieciekawe wiadomości jak np. polityka to przełączam zazwyczaj na inny kanał. Nie tak dawno temu został poruszony temat czytania książek. Dowiedziałem się wtedy, że zdecydowana większość polaków w ciągu roku nie przeczyta nawet jednej książki!

Telewizornia

Każdy lubi obejrzeć film, który go zaciekawi. Każdy ma swój ulubiony serial. Znaczna większość z nas spędza przynajmniej chwilę przed telewizorem. I na pewno nikt nie lubi reklam. Bo kto lubi jak mu się przerywa cokolwiek w jednym z ciekawszych momentów? Spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że filmy/seriale/wiadomości są przerwami w wyświetlanych reklamach. Wiecie co, nawet się z tym zgadzam oglądając coś wieczorem w telewizji naziemnej. Być może posiadacze telewizji cyfrowej nie mają z tym aż takiego problemu, nie wiem, nie posiadam i do tej pory nie przyszło mi do głowy spytać się jakiegoś posiadacza.

Kino

Tutaj sytuacja ma się zacznie lepiej. Reklamy mamy tylko ma początku seansu i trwają około 10-15 min co jest ogromną przewagą nad TV. Mogę się mylić z czasem reklam ponieważ nigdy nie mierzyłem, jednak następnym razem na pewno to zrobię:) Niekiedy cena może odstraszać, bo sięga kwoty 25zł za osobę przy produkcjach w 3D. Dodatkowo trzeba znaleźć wolną chwilę aby dotrzeć na wybrany przez nas seans. Wg. mnie te małe niedogodności w pełni rekompensuje niewielka ilość reklam, techniczna jakość dźwięku i obrazu oraz brak przerywników.

Prywatny film

Książki! Czyli to co tygryski lubią najbardziej. Niestety tygryski są na wymarciu. Jaka jest tego przyczyna? Książki kosztują? Wyjście do kina też ponadto książkę możemy wypożyczyć w bibliotece za darmo. Potrzeba dużo czasu żeby przeczytać książkę? Kto oglądał film dłuższy niż 120 min lub przynajmniej 2 odcinki swojego ulubionego serialu na komputerze niech podniesie reke. Wydaje mi się, że jest was dużo. Są książki, które posiadają 600+ stron i chwile je się czyta. Jednak jeśli ktoś posiadł sztukę szybkiego czytania czy to za pomocą super dziadka, przebytego kursu, czy ćwiczeń w domu na podstawie darmowych kursów czy wskazówek, tych to nie dotyczy. Film można obejrzeć z kimś a książkę czyta się samemu. Nie prawda, możliwe jest żeby tę samą książkę i w tym samym czasie czytała więcej niż jedna osoba. Nie jest to prawda, na pewno znam dwie osoby, które mogą powiedzieć, że można. A co!

Kwestia mnie

Za telewizją nie przepadam ale zdarza mi się coś obejrzeć. Preferuję jednak oglądanie filmów i seriali na komputerze/dvd ponieważ jest to wygodne. Jeżeli mam możliwość finansową i czasową to chętnie udaje się do kina. Prym natomiast wiodą u mnie książki. Czytam je kiedy mogę i gdzie mogę. Udało mi się nawet parę skończyć czytając je tylko jeżdżąc busami i komunikacją miejską. Kompletuję nawet własną biblioteczkę. Nie jest może ona imponująca ale nie zapominam się nią pochwalić przed innymi ludźmi czytającymi książki. Lista kolejnych pozycji, które chciałbym do niej dodać nigdy nie maleje, chociaż staram się o to 🙂

Poniżej zamieszczam zdjęcie mojej małej dumy i zapraszam do podzielenia się opinią na temat czytelnictwa w Polsce oraz własnych doświadczeń związanych z książkami.

Book shelf

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s