Zarządzanie projektem od MS – TFS


TFS signupJeżdżąc po świecie i uczestnicząc na dużej ilości konferencji … nie no, poniosło mnie 🙂 13 marca byłem na IT Academic Day zorganizowanym przez WWSI. Jedną z prelekcji prowadził niejaki Grzegorz Rycaj i traktowała ona o Agile na TFS. Musze przyznać, że prezentacja była ciekawa, a i dowiedziałem się również, że TFS obsługuje git! Zatem do rzeczy.

Zacznijmy od niespodzianki!

TFS pricing

Całe środowisko TFS w najnowszej odsłonie jest dostępne za darmo. Dziwcie się ile chcecie ale tak jest. Do 5 współpracowników nie płacimy nic. Nielimitowana ilość projektów. Build system. Git. Dla mnie spoko, ale jednak coś podobnego już gdzieś widziałem🙂 Warto wiedzieć, że cały ekosystem TFS to jest coś więcej niż to co przed chwilą wymieniłem. Na tym opiera się niejeden duża firma/projekt/zespół.

Konfiguracja

Work in progress

A na ten temat będzie osobny wpis, ponieważ sam jeszcze z tym walczę 🙂

Czy się opłaca?

Jakie informacje nam to daje? Można powiedzieć, że jest to połączenie GitHub z TravisCI + zestaw narzędzi do agile. Dla jednych może być to zwyczajny overkill (wystarczy im dzielenie się kodem i sprawdzanie czy przechodzi testy/buduje się) a dla innych „profesjonalne podejście do problemu”. Każdy ma własne podejście do tematu tak samo jak obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Aby wybrać odpowiednią opcję trzeba odpowiedzieć na pytania:

  • czy pracujemy w technologii MS (.NET/ASP)
    • Jakie technologie wspiera TFS? To pytanie do Grzegorza, on jest ekspertem, na pewno go zapytam 🙂
  • czy kod będzie prywatny/dostępny publicznie

Wykorzystanie TFS do projektów pisanych na studiach/dla siebie/własnych to niewątpliwie duża możliwość poznania tej technologii w której już na studiach możemy się specjalizować. Pozostaje zasadnicze pytanie. Czy jest to technologia w którą Ty chcesz zainwestować swój czas?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s