Co możesz potrzebować na Lubelskie Dni Informatyki 2013


ldi 2013 logo

Hej, chciałbym wam wszystkim udostępnić Instrukcje instalacji potrzebnych środowisk programistycznych potrzebnych aby wziąć udział w Hackatonach, które odbędą się podczas tegorocznych Lubelskich Dni informatyki.

Hackaton, ale …

Przede wszystkim muszę wam powiedzieć czym jest hackaton. Jest to wydarzenie  podczas którego każdy z zarejestrowanych uczestników LDI 2013 będzie miał możliwość, miejsce i czas na napisanie dowolnej aplikacji na wybraną platformę. Każdy będzie miał możliwość zaszyć się w jakimś kącie, bądź na samym środku sali i pisać aplikację na Windows Phone/Android. Jaki jest w tym cel? Bardzo prosty. Odbędzie się głosowanie na najlepsze aplikacje a zwycięscy otrzymają wartościowe nagrody.

… jest pewien mały szkopuł

Tak, jest więcej. Nasi organizatorzy otrzymali możliwość uczestnictwa w tym twórczym przedsięwzięciu. Po co? Z pewnych, bliżej nieokreślonych źródeł, których nie możemy zdradzić, wiemy, że przynajmniej jeden ze sponsorów będzie szukał osób z którymi rozpocząłby współpracę. Zatem jest to kolejny powód (poza prelekcjami czy nagrodani) dla którego warto uczestniczyć w Hackatonie i zabrać ze sobą CV. Nigdy nic nie wiadomo!

Jakie aplikacje ?

Aplikacje jakie możecie napisać mogą być dowolne, od prostych użytkowych przez gry aż do … hmm, w sumie na telefony to albo są aplikacje użytkowe albo gry (z przewagą tych drugich), nie spotkałem się z niczym innym. Nie chcemy nikomu narzucać żadnej konwencji co aplikacja ma robić, jaki ma być jej motyw przewodni, etc. Zatem już teraz każdy może myśleć i przygotowywać się na przyszły tydzień.

A gdzie te instrukcje?

Dobra, to było takie marketingowe pierdu pierdu ale teraz do rzeczy. Wszystko czego będziecie potrzebowali na Hackaton to własny laptop (nie wypożyczamy naszych prywatnych:P ), głowa z pomysłem, przedłużacz jest opcjonalny lecz wskazany, oraz jedno ze środowisk programistycznych (zależnie na którą platformę chcecie pisać) Windows Phone 7.1 lub Android 4.2. Jeżeli ktoś chce pisać na obydwie platformy to proszę bardzo, nikomu nie zabraniamy.

Gdzie się stawić ?

Cała impreza Lubelskich Dni informatyki odbędzie się na wydziale Biotechnologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w budynku przy ulicy Konstatntynów 1F, mapka dostępna jest tutaj. Pełna agenda oraz rejestracja dostępna jest na stronie LDI. Z mojej strony to tyle, dziękuję i zapraszam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s